U-LANDSLAG

U18 (födda 2000/2001)

Förbundskapten: Niklas Harris

TRÄNINGSDAG I ALINGSÅS 28 NOVEMBER
Målvakter:
Tilda Espling-Ek, HK Aranäs
Cornelia Hermansson, Önnereds HK
Felicia Johansen, H65 Höör
Wilma Lundahl, Eslövs IK
Vänstersex:
Kajsa Dahlberg, Lugi HF
Matilda Rehnberg, Önnereds HK
Sarah Thorngren, Kungälvs HK
Mittsex: 
Ebba Kristiansson, Lugi HF
Amanda Sjöstrand Hallman, Kungälvs HK
Högersex: 
Lina Cardell, IK Sävehof
Kajsa Lindeberg, HK Aranäs
Ebba Wallenberg, Lugi HF
Vänster- och mittnio:
Tova Alm, Lugi HF
Elin Egeberg, Kungälvs HK
Maja Fredén, Kungälvs HK
Ida Fredlund, Lugi HF
Anna Heed, HK Aranäs
Cajsa Sällström, IK Sävehof
Högernio: 
Moa Boquist, Önnereds HK
Nina Dano, IK Sävehof
Malin Sandberg, Önnereds HK

TRÄNINGSDAG I MÄRSTA 29 NOVEMBER
Målvakter:
Catrin Axelsson, Spårvägens HF
Josefin Hultgren-Dahlgren, Spårvägens HF
Tindra Magnusson, Skuru IK
Vänstersex:
Jackie Moreno, Skuru IK
Tilde Skoog, Tyresö Handboll
Mittsex: 
Frida Höglund, Tyresö Handboll
Wilma Schelin, Skuru IK
Högersex:
Tilda Lidén, IFK Tumba
Andrea Niva, Skövde HF
Nio meter: 
Lisa Ahlén, IFK Tumba
Elise Andersson, Spårvägens HF
Moa Andersson, Skövde HF
Isabelle Andersson, Skuru IK
Cornelia Dahlström, Skuru IK
Zandra Jarvin, Spårvägens HF
Inés Tauma Odén, Skånela IF
Emma Wahlström, Skövde HF
Elma Örtemark, Skövde HF
Högernio:
Sofia Kou Aune, Skånela IF
Felicia Palm Robertsson, Skuru IK

• • •

U16 (födda 2002/2003)

Förbundskapten: Patrik Svarvén

KOMMANDE MATCHER
Scandiberico tournament i Camargo, Spanien, 22–24 november mot Spanien, Portugal och Norge (spelordning ej klar)

U16-TRUPPEN TILL SCANDIBERICO TOURNAMENT
Målvakter:

Hanna Popaja, HK Malmö/Dalhem, 7 U-landskamper/0 mål
Agnes Åseskog, IK Sävehof, debutant
Vänstersex: 
Elsa Åsberg, Haslum IL, 7/11
Sofia Karlsson, Skuru IK, debutant
Mittsex: 
Thea Blomst, IK Sävehof, 6/7
Isabelle Jidmar, Kungsängens SK, debutant
Högersex: 
Ida Sembe, IK Sävehof, 7/12
Linnea Pripp, Staffanstorps HK, debutant
Nio meter: 
Nina Koppang, IK Sävehof, 7/29
Charité Mumbongo, Kärra HF, 7/15
Hanna Wedenby, BK Heid, 7/11
Kaja Stojilkovic, Skuru IK, 5/7
Vanja Andersson, Kärra HF, debutant
Ella Forsberg, IFK Tumba, debutant
Elin Heikka, IK Sävehof, debutant
Agnes Lundin, Skånela IF, debutant