U-LANDSLAG

U21 (födda 1998/1999)

Förbundskapten: Jerry Hallbäck.

TRÄNINGSDAGAR I ALINGSÅS, 8–11 APRIL
Målvakter:
Gustav Banke, IFK Kristianstad
Måns Landgren, Ystads IF
Erik Hvenfeldt, Ystads IF
Vänstersex:
Axel Morand, Lugi HF
Ludvig Högberg, Redbergslids IK
Anton Persson, IFK Kristianstad
Mittsex: 
Ludvig Jurmala, IFK Kristianstad
Melker Norrman, Redbergslids IK
Högersex: 
Gustaf Wedberg, IK Sävehof
Samuel Lindberg, Alingsås HK
Samuel Strömberg, Önnereds HK
Vänster- och mittnio: 
Jonathan Svensson, Ystad IF
Viktor Hedin, St Hallvard
Gustav Davidsson, IK Sävehof
David Sandberg, Önnereds HK
Marcus Ekman, Eskilstuna Guif
Karl Wallinius, Lugi HF
Jesper Johansson, Tyresö Handboll
Högernio: 
Erik Borgenhäll, Hammarby IF
Gzim Salhili, IK Sävehof
Carl Möllerström, Lugi HF

KOMMANDE SAMLINGAR OCH MATCHER
3–7 juli: Samling i Helsingborg
5 juli:
 Match mot Egypten
6 juli: Match mot Danmark
7 juli: Match mot Norge
15–28 juli: VM i Pontevedra, Spanien

• • •

U19 (födda 2000/2001)

Förbundskapten: Dennis Sandberg.

LÄGER I HELSINBORG 12–14 APRIL
Match mot Lugi HF i Sparbanken Skåne Arena 13 april 17.45
Målvakter:
Kristian Zetterlund, Redbergslids IK, 13 U-landskamper/0 mål
Linus Bergh, Täby HBK, debutant
Victor Boschian Hedberg, Lugi HF, debutant
Pontus Encrantz, Ystads IF, debutant
Vänstersex: 
Sebastian Spante, IK Sävehof, debutant
Isak Wallin, Skånela IF, debutant
Mittsex: 
Johan Palm, Lugi HF, 7/9
Alexander Regen, Alingsås HK, 6/8
Carl Friberg, HK Aranäs, debutant
Högersex: 
Karl Jönsson, Åhus Handboll, debutant
Hampus Karlsson, Ystads IF, debutant
Nio meter: 
William Andersson Moberg, Alingsås HK, 7/17
Victor Ljungkvist, IFK Skövde, 3/12
Adrian Hesslekrans, Lugi HF, 3/5
Albin Broman, Ystads IF, debutant
Evon Mohlin, IFK Kristianstad, debutant
Marcus Norrbrink, Önnereds HK, debutant
Theo Übelacker, Lugi HF, debutant

KOMMANDE SAMLINGAR OCH MATCHER
6–9 juni: Läger i Halmstad
25–27 juli: Scandinavian Open i Danmark
5–18 augusti: VM i Nordmakedonien

U17 (födda 2002/2003)

Förbundskapten: Tomas Axnér.

KOMMANDE SAMLINGAR OCH MATCHER
29 juni–5 juli: Läger i Göteborg
1 juli: Matcher mot Ryssland och Schweiz
2 juli: Match mot Luxemburg
3 juli: Matcher mot Storbritannien och Tjeckien
4–5 juli: Placeringsmatcher
24–27 oktober: Scandiberico Tournament i Sverige (plats ej klar)